Iwo Baraniewski brązowym medalistą Mistrzostw Świata Bahama 2018

Historyczna sobota dla naszego Klubu!

Po raz pierwszy wychowanek wolskiej sekcji, naszego klubu zdobył medal w MŚ. W sumie to 4 medal w imprezach mistrzowskich.

Dotychczas w Mistrzostwach Europy i EYOF, na podium stawali: Mateusz Gruszczyński (brąz ME Kadetów 2005), Marcin Witkowski (srebro EYOF 2009), Maciek Krogulski ( srebro ME kadetów 2015). Iwo Baraniewski to wychowanek trenera Jacka Kowalskiego (aktualnie również trener Kadry Narodowej Juniorek- na tym turnieju jego podopieczne zajęły III, V i VII miejsce – gratulacje) .

W tym sezonie Iwo miał „szczęście” do 5 lokat. Zajmował je w Mistrzostwach Europy w Sofii oraz Pucharach Europy w Lignano i Gdyni. Wcześniej wywalczył srebro w PE w Sarajewie.

W Nassau Iwo wygrał z Danielem Eichem (Szwajcaria) w 1/16 finału, z Peterem Arvaiem (Węgry) w 1/8 finału i Danielem Zornem (Niemcy) w ćwierćfinale. W półfinale przegrał z Kiyotaką Sekine (Japonia), a walce o brązowy krążek pokonał Mathiasa Madsena (Dania). Złoto zdobył Kiyotaka Sekine. Sukces Iwa cieszy nas tym bardziej, że w ostatnim czasie walczył nie tylko z zawodnikami na macie, ale zmagał się z ciężkimi kontuzjami, które to nie jednego by skutecznie zniechęciły do pozostanie w naszej pięknej dyscyplinie.

Po zdobyciu brązowego medalu MŚ, Iwo ze 175 punktami plasuje się na 32 pozycji w rankingu IJF do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.

Zarząd klubu składa podziękowania Iwo Baraniewskiemu za wspaniałe emocje i życzy powodzenia w seniorskim judo.😀😀 Podziękowania również składamy rodzicom Iwa za wspieranie go w tych dobrych i złych chwilach. Sukces Iwa to sukces całego sztabu trenerskiego: Jacek Kowalski trener UKJ 225, Marek Kręcielewski trener KN Juniorów, Mirosław Błachnio, Jacek Biernat trenerzy Gwardia Warszawa, Igor Dzierżanowski trener od przygotowania motorycznego, Mikołaj Trześniewski fizjoterapeuta.